fbpx Dotacje UE

Remonter drogowy – jak wybrać?

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Remonter drogowy patcher

WYBÓR REMONTERA DROGOWEGO

Zmiany temperatur, ujemne wartości na termometrach powodujące kolejne spękania nawierzchni, do tego penetracja wody, naciski i obciążenia i w efekcie ilość ubytków w nawierzchni drogowej znacznie się zwiększyła. Drogowcy już przygotowują się do wielkiej akcji porządków po sezonie zimowym. Do pracy ruszą głównie remontery drogowe czyli specjalistyczny sprzęt do napraw cząstkowych nawierzchni. Technologia remontera pozwala za pomocą jednej maszyny i łatwo dostępnego materiału (emulsja i grys) przeprowadzić pełen proces tzw. łatania dziur, bez użycia frezarki i masy asfaltowej.

Więcej o procesie naprawy nawierzchni drogowej w artykule „Etapy naprawy ubytków za pomocą remontera drogowego”.

REMONTER TYPU PATCHER

Dlaczego technologia remontowania dróg za pomocą Patchera ma tylu zwolenników na całym świecie? Ponieważ technologia jest łatwo dostępna, niezawodna i gwarantuje efekt wypełnienia na długie lata. Poniżej zebraliśmy główne zalety korzystania z remontera drogowego.

ZALETY TECHNOLOGII REMONTU NAWIERZCHNI DROGOWEJ ZA POMOCĄ REMONTERA DROGOWEGO TYPU PATCHER

  • Naprawę wykonujemy za pomocą jednej maszyny, która zapewnia przeprowadzenie wszystkich etapów procesu: oczyszczanie i osuszanie, spryskiwanie emulsją, wypełnienie mieszanką, posypywanie grysem.

  • Możliwość sterowania całym procesem z kabiny kierowcy za pomocą joysticka, co gwarantuje operatorowi bezpieczną i komfortową pracę.

  • Jednoosobowa obsługa całego procesu w przypadku opcji sterowanej joystickiem. Dwuosobowa obsługa w przypadku opcji FOB czyli ramienia przedniego sterowanego manualnie (wtedy potrzebny jest kierowca samochodu ciężarowego i operator ramienia roboczego).

  • Dwa główne materiały użyte do pracy to kruszywo i emulsja – pozostają one rozdzielone do ostatniej chwili przed aplikacją, są łatwo dostępne i stosunkowo tanie.

  • W przypadku konieczności przerwania procesu naprawy (np. ze względu na zmiany pogody lub sytuacje losowe), nie tracimy materiału. Ze względu na to, że materiały pozostają w dwóch różnych zbiornikach, rozdzielone do momentu samego rozpoczęcia wypełnienia. Emulsja z grysem mieszana jest dopiero w dyszy na końcu ramienia roboczego.

  • Nie ma potrzeby kupowania codziennie małych ilości mieszanki asfaltowej, co jest nieopłacalne czasowo i kosztowo. Emulsja i grys mogą być bez problemu przechowywane w bazie sprzętowej lub magazynie przez cały sezon.

  • Wykorzystanie emulsji i kruszywa (grysu) to metoda, która najlepiej ze wszystkich odwzorowuje pierwotny kształt i budowę nawierzchni drogowej. Dzięki temu, mamy możliwość uzyskania wysokiej trwałości wykonanych napraw i braku ingerencji w warstwy miejsc dookoła ubytków.

  • W trakcie wykonywania naprawy drogi za pomocą remontera nie ma konieczności zamykania ruchu drogowego a droga jest gotowa do użytku od razu po wykonaniu remontu.

PRZYKŁADOWE RODZAJE REMONTERÓW DROGOWYCH STRASSMAYR – GALERIA

Remonter drogowy Strassmayr STP 1010 Joystick – najbardziej zaawansowany model z serii.

Remonter Patcher STp 1008 Strassmayr Patcher drogowy STp 1008 Joystick Strassmayr

Remonter Patcher STP 1008 Joy – sterowany przez jedną osobę za pomocą joysticka.

Remonter STP 1008 Fob Remonter STP 1008 FOB

Remonter STP 1008 FOB (wersja ze sterowaniem manualnym: ramię przednie oraz tylne)

Remonter STP FOB 1008 zasilany PTO Remonter STP 1008 ze sterowaniem ręcznym

Remonter STP 1008 FOB (z ramieniem przednim, zasilany PTO)

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ MASZYNĘ DROGOWĄ?

Istnieje kilka kryteriów doboru remontera drogowego odpowiedniego do potrzeb. Poniżej przedstawiamy mini poradnik, czym kierować wybierając ten specjalistyczny sprzęt do napraw dróg.

Najlepiej odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jaki samochód ciężarowy posiadam lub chcę zakupić? Wielkość, rodzaj, dostępność.

  • Ile mam zaplanowanych i potencjalnych kontraktów do wykonania?

  • Jaka jest częstotliwość prac remontowych jakie wykonuję?

  • Iloma pracownikami (operatorami) dysponuję do obsługi maszyny?

Na wszystkie pytania pomożemy Państwu znaleźć odpowiedź. Tylko dzięki temu Wasz remonter będzie idealnie dopasowany potrzeb. Doradcy Strassmayr są do Państwa dyspozycji w poniższych kwestiach:

  • dobór do wymagań planowanych kontraktów

  • dopasowanie do posiadanego budżetu

  • pomoc w dobraniu podwozia samochodu ciężarowego

  • decyzja w sprawie odpowiedniego dla Państwa ramienia roboczego zarówno w kwestii sterowania jak i położenia (przód lub tył)

  • wyboru opcji dodatkowych i wyposażenia w taki sposób, żeby idealnie dopasować maszynę do potrzeb Państwa pracy

  • pomożemy przeliczyć także zwrot inwestycji w remonter STP JOY (sterowany jednoosobowo za pomocą joysticka) wynikający z oszczędności jednego miejsca pracy

REMONTER STRASSMAYR – DLACZEGO WARTO?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dostawie maszyn dla remontu dróg na rynku Polskim, Europejskim i Światowym. Remontery Strassmayr można zobaczyć w pracy na 5 kontynentach. W Polsce produkujemy już od ponad 10 lat, a historia Strassmayra sięga ponad 80 lat. Prowadzimy własny dział badawczo rozwojowy oraz konstrukcyjny. Wszystkie unowocześnienia maszyn są tworzone przez polskich konstruktorów, w naszym zakładzie pod Poznaniem.

Gwarantujemy pełną dostępność części zamiennych – nasz magazyn przy zakładzie produkcyjnym pod Poznaniem jest uzupełniony i gotowy na wyzwania najwyższego sezonu.

Serwis w całym kraju – posiadamy prężnie działający dział serwisu zarówno wyjazdowego jak i na miejscu w naszej fabryce. Zapraszamy do korzystania z wiedzy i doświadczenia naszych serwisantów. Dzięki ich pomocy maszyna będzie dobrze prowadzona i będzie służyć Państwu wiele lat.

Na świecie pracuje aktualnie kilka tysięcy remonterów drogowych. Technologia remontu cząstkowego za pomocą Patchera jest sprawdzona na całym świecie, w tym na zachodzie Europy (gdzie jakość jest ceniona najwyżej).  Maszyny Strassmayr są docenione za swoją niezawodność i długotrwałe efekty wypełnienia ubytków.