fbpx Dotacje UE

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wytwórnia asfaltu modyfikowanego polimerem

Zastosowania polimeroasfaltu w budownictwie drogowym jest dziś koniecznością ze względu na rosnące natężenie ruchu samochodowego i obciążenia nawierzchni. Domieszkowanie asfaltu polimerami polepsza znacznie jego właściwości eksploatacyjne: drogi budowane z udziałem tak zmodyfikowanego spoiwa lepiej znoszą duże obciążenia ruchem drogowym i ciężkimi pojazdami, dają nawierzchnię o lepszej przyczepności, a także sprzyjają bezpieczeństwu i wygodzie jazdy pojazdami samochodowymi. Dlatego też wymuszona stosowaniem polimeroasfaltu zwyżka nakładów inwestycyjnych zwraca się w pełni dzięki dłuższej żywotności tego materiału i niższymi kosztami utrzymania naprawczego dróg.

STRASSMAYR jest jedynym autoryzowanym przedstawicielem w Polsce włoskiej firmy MASSENZA.
MASSENZA to światowy lider w produkcji wytwórni do produkcji emulsji oraz asfaltów modyfikowanych polimerem (PMB).
Z naszej strony oferujemy Państwu doradztwo w zakresie doboru technologii produkcji oraz zastosowania sprzętu odpowiedniego do planowanej wydajności.

 
 
 Massenza Wytwórnie emulsji bitumicznych

 

 

Ponad 40 lat doświadczenia wytwórni polimeroasfaltu.

Massenza jest wiodącym na świecie producentem wytwórni polimeroasfaltu o ponad 40-letnim doświadczeniu na rynku. Możemy poszczycić się licznymi referencjami od odbiorców krajowych i zagranicznych działających w różnych branżach przemysłowych, w tym przetwórstwa rafineryjnego, handlu surowcami, czy budownictwa drogowego. W zależności od potrzeb odbiorcy projektujemy i produkujemy wytwórnie polimeroasfaltu o różnym stopniu automatyzacji i wydajności.

Oferujemy dwa podstawowe rodzaje wytwórni asfaltu modyfikowanego polimerem, tj. wytwórnie jedno-
i wieloprzelotowe. Wytwórnia jednoprzelotowa pracuje w zasadzie w trybie ciągłym, z jednym strumieniem asfaltu mieszanego z polimerem w młynie. Wytwórnia wieloprzelotowa pracuje wsadowo (okresowo), tj. zasyp mieszanki asfaltu i polimeru przechodzi przez młyn od 3 do 5 razy w cyklu wytwórczym.
Wytwórnie wieloprzelotowe są najchętniej wybieraną wersją instalacji, ponieważ oferują znacznie wyższą elastyczność doboru polimeru do domieszkowania asfaltu, a jednocześnie umożliwiają przeróbkę większego zakresu jakościowo-materiałowego obu surowców.

Drugim krytycznym aspektem każdej wytwórni jest jej serce, czyli młyn homogenizacyjny. Wykonujemy go wedle własnego, starannie opracowanego pomysłu, dzięki czemu daje doskonałej jakości polimeroasfalt.

W swojej ofercie posiadamy również wytwórnie do modyfikacji asfaltu gumą, które w zależności od wersji mogą modyfikować asfalt polimerem lub gumą.

 

Zobacz pełną specyfikacje

Wytwórnia Emulsji bitumicznej

Emulsja bitumiczna używana jest w budownictwie drogowym właściwie już od początku XX wieku. Do dziś wielkość zużycia tego materiału i liczba jego konkretnych zastosowań ogromnie wzrosły. Jest tak dlatego, że emulsje bitumiczne odznaczają się szeregiem zalet w porównaniu z innymi spoiwami: są od nich tańsze, umożliwiają szersze zastosowanie, ich produkcja wymaga znacznie mniej energii i są bardziej ekologiczne.

Na rynku oferuje się dwa rodzaje wytwórni emulsji bitumicznej, zależne od technologii produkcji, tj. wytwórnie okresowe i przelotowe (zwane też ciągłymi). Dzięki obszernej wiedzy praktycznej przyjęliśmy z zasady technologię okresowego wytwarzania emulsji bitumicznej w produkowanych przez nas wytwórniach, ponieważ oferuje ona niezmierną łatwość eksploatacji wytwórni, umożliwiając produkowanie emulsji o różnych parametrach. Zadowolenie klienta jest jedną z zasad naszej działalności. Dlatego wytwórnie naszej marki odznaczają się łatwością montażu, prostym rozruchem i bezawaryjną pracą.

Oferujemy również budowę kompleksowych zakładów produkcji emulsji bitumicznych, wraz ze zbiornikami magazynowymi surowców i produktu gotowego, nagrzewnicami na olej termiczny
 i pozostałymi, niezbędnymi urządzeniami technologicznymi.

 

Zobacz pełną specyfikacje

Kontakt bezpośredni:

Grzegorz Biernacki
Dyrektor Handlowy

+48 601 073 119
g.biernacki@strassmayr.com