fbpx Dotacje UE

Podkarpackie Forum Drogowe 2016

W dniach od 29 czerwca do 01 lipca 2016 roku w właśnie co otwartym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa  oraz Hotelu Hilton Garden w Rzeszowie odbyło się Podkarpackie Forum Drogowe. Było to kolejne w tym roku Forum Drogowe i kolejne, które było wspierane przez naszą firmę.

Tematem przewodnim była Via Carpatia: szanse i uwarunkowania realizacji inwestycji w perspektywie międzynarodowej i krajowej. Firma Strassmayr Sp. z o. o. Sp. kom była Srebrnym Partnerem tego Forum. Obok niej Partnerami były firmy: Prowerk i Lhoist a Złotym Partnerem Strabag. Podczas spotkania omawiane były bardzo ważne zagadnienia takie jak:
  • Nowoczesne technologie  w budowie i utrzymaniu dróg.
  • Innowacyjne mieszanki mineralno – asfaltowe z wykorzystaniem materiałów z recyklingu i opon samochodowych.
  • Zastosowanie georadaru w rozpoznaniu i monitorowaniu nawierzchni.
  • Ciche nawierzchnie na terenach miejskich i zamiejskich.
  • Technologie drogowe prezentowane przez firmę Strassmayr Sp. z o. o. Sp. kom.
Forum miało także swoją część praktyczną połączoną ze zwiedzaniem okolicznych nowoczesnych obiektów drogowo mostowych. Odwiedziliśmy Rzeszów, Przemyśl, Krasiczyn, Błażową, Leśną Wolę gdzie prezentowane były nowinki techniczne i nowe inwestycje takie jak: okrągła kładka piesza, most podwieszony, kładka pieszo - rowerowa z drewna klejonego przez rzekę San, most łukowy, zastosowanie barier linowych, most kompozytowy. Wykonaliśmy także „dziewiczy” przejazd po jeszcze nie otwartym odcinku nowobudowanej autostrady A4 Rzeszów – Przeworsk. W czwartkowy wieczór wspólnie z uczestnikami Forum kibicowaliśmy naszej reprezentacji podczas meczu  Euro 2016 Polska – Portugalia w stadninie koni w Leśnej Górze. Podkarpackie Forum Drogowe możemy  uznać za bardzo ciekawe i udane.